Kingsway Institute Sydney

Newly established, Kingsway Institute is an exciting and innovative centre of learning conveniently located in the middle of Sydney CBD. The superior academic staffing of Kingsway Institute in terms of their experience, qualifications and engagement with students is a feature and key success factor.

The multicultural nature of global learning is strongly supported with a focus on an informed respect for other cultures. Kingsway's aim is to be a leading centre of learning with its English Language Centre a central focus for all studies.

Kingsway Institute commences with both General English and English for Academic Purposes (EAP) to provide a strong foundation for business and management courses.

The strong commitment to excellence in teaching and learning and assisting with social, cultural and economic awareness and development will quickly make a name for Kingsway Institute as the place to be.

The Team at Kingsway Institute looks forward to welcoming you.

Dr Doug Hinchliffe
PhD, MSc, MEd, Grad Dip Ed Admin, BEc, BEd, TPTC, DSAC,
DSMC, GAICD, CPT
Director
Kingsway Institute

Adresa školy

Kingsway Institute
CRICOS Provider Code: 03177F
Level 3, 55-57 Wenthworth Avenue
Sydney NSW 2000 Australia

Phone: +61 2 9283 2388
Mobile: +61 (0) 419442907
Fax: +61 2 9283 7588
Web: http://www.kway.nsw.edu.au
Email: jan@kway.nsw.edu.au
Skype: Kingsway Institute
Facebook: Kingsway Institute Sydney

Kingway Institute Sydney

Je to nová moderná škola. Člen NEAS a English Australia. Vyznačuje sa vysokokvalifikovanou ponukou jazykových kurzov a vysokokvalifikovaným učiteľským kolektívom. Škola má priateľskú a pohodovú atmosféru.
Nachádza sa v centre Sydney v blízkosti Town Hall. V centre mesta niekoľko minút od známeho Darling Harbour a Sydney Opera House. Škola je umiestnená v klimatizovanej budove na štyroch podlažiach a s dobrým dosahom na miestnu dopravu. Učebne a laboratória sú vybavené výpočtovou technikou.
V škole študuje asi 250 študentov z celého sveta. Prístup na internet je v priestoroch celej školy. Nakoľko škola je v centre mesta Sydney, na okolí sú stovky reštaurácii, kaviarni a klubov.

Časový rozvrh štúdia

Kingway Institute Sydney prichádza z novým konceptom, ktorý umožňuje  študentom využívať viac čas na štúdium, prácu a voľný čas. Preto je možné študovať v dennom alebo večernom režime.

Denný režim

Študijné dni : pondelok, utorok, streda a štvrtok
V tieto dni: od 8,30 ráno do 15,00 hod.
Počet hodín denne : 5
Prestávky: podľa rozvrhu

Večerný režim

Len pre študentov s úrovňou angličtiny min. pre Intermediate
Študijné dni: pondelok, utorok, streda, štvrtok a piatok
V tieto dni: od 16,00 do 21,20hod.
Počet hodín denne : 4
Prestávky podľa rozvrhu

Študentský servis Kingsway Institute Sydney 

 • Čakanie na letisku v Sydney a transfer na miesto ubytovania
 • Zabezpečenie ubytovania pred príchodom podľa želania klienta ( Homestay )
 • Študijný poradca
 • Každý utorok v týždni exkurzie, napríklad návšteva galérie, známe miesta Sydney, BBQ
 • Knižnica a študovňa
 • Bezplatný prístup na internet v budove školy
 • Jazykové laboratórium
 • Pomoc pri rôznych administratívnych záležitostiach, víza, otvorenie bankového účtu

Prvé dni po príchode do Sydney

Agentúra vám zariadi čakanie na letisku a odvoz z medzinárodného letiska na miesto ubytovania. Vaša Homestay rodina v prvý deň vás odprevadí do školy alebo vám vysvetlí cestu ako sa do školy dostanete.

Škola váš v prvý deň srdečné privíta a oboznámi so všetkým čo v škole a v meste potrebujete vedieť. Získate študentský preukaz, zdravotné poistenie ( študentské vízum) urobíte vstupný test, aby ste mohli byť zaradený do správnej skupiny a poobede už môžete stretnúť v triede svojich nových kolegov z celého sveta.

Aby váš pobyt bol v pohode, škola vám v prvých dňoch pomôže otvoriť bankový účet, v prípade potreby vízový servis. pripraví zdravotnú kartu ( študentské vízum ). Keď budete mať akademické alebo osobné problémy požiadajte o radu vášho učiteľa alebo riaditeľa školy.

Nájdete nové mesto krásne Sydney, novú školu, stretnete nových priateľov, nových príjemných učiteľov a obyvateľov Sydney. Cíťte sa tu doma a vytvorte okolo seba také prostredie, ktoré bude vyhovovať vám i vaším novým priateľom. 

Výhody štúdia na Kingsway Sydney 

 • Škola je situovaná v centre Sydney.
 • Veľmi flexibilne možnosti štúdia.
 • Nájdenie práce v Sydney je bez ťažkostí pre tých, ktorí majú záujem pracovať
 • Riaditeľ marketingu hovorí česky

Skladba podľa národností v škole

Na škole sa učia anglicky ľudia z celého sveta. Tieto štáty a krajiny: Indonézia, Tajvan, Japonsko,, Brazília, Švajčiarsko, Malajzia, Česko, Slovensko a iné.  Skladba sa mení a jazyková úroveň je rôzna.

Ubytovanie

Ubytovanie Homestay,  odporúčame prijať aspoň na prvé 4 týždne. Po tomto čase, môže záujemca ostať naďalej v rodine alebo si nájsť iné ubytovanie. Napr. prenajatie bytu s ďalšími študentmi, alebo domu. Pozri : Homestay a ubytovanie

Sydney

Sydney je hlavné mesto NSW a mesto, ktoré by človek mal vidieť. Ospevované, hostiteľské mesto Olympiády 2000. Mesto človeka dojme, rozruší a inšpiruje.
Sydney je jedno z najkrajších a najúchvatnejších miest na svete. Oceľový most Harbour Bridge a architektonický skvost Opera House sú aj ikonami celej Austrálie. Najväčšie mesto Austrálie s viac ako 4,5 miliónmi obyvateľmi. Ti, čo majú radi veľké mestá a neboja sa veľkých miest, Sydney je študentský raj.
Opera v Sydney. Táto budova, ktorej výstavba stála 100 miliónov dolárov, je architektonickým symbolom Austrálie. Práce na nej sa začali v roku 1959 podľa projektu dánskeho architekta Utzona a slávnostne ju otvorili v roku 1973. Opera má tvar lastúr, nachádza sa na výbežku do mora, a tak je na ňu výhľad zo všetkých strán. Vnútri je päť samostatných hál, ktoré sú určené na koncerty i divadlo. Budova má celkovo tisíc miestností.
Pozri: www.bcl.com.au/sydney/  Pozri: www.cityofsydney.nsw.gov.au/      Pozri :www.sydney.com.au/

Povedali o nás

Od roku 1993 sme do Austrálie vyslali už vyše 1000 klientov. Pozrite si, čo o nás povedali:

© 2018 A-travel. Všetky práva vyhradené.