Austrálske víza

Austrália patrí medzi prvých 5 najspokojnejších a naj bezpečných krajín na svete. Ekonomika je na vysokej úrovni. Nízka nezamestnanosť, spokojnosť obyvateľov a 400.000 zahraničných študentov. Úžasné pláže a priateľská krajina. Keď máte austrálske študentské vízum môžete pracovať a výrazne znížiť náklady na pobyt i niečo priniesť domov. Minimálna mzda je v súčasnosti 18,25 AUD v prepočte asi 12 €

Na cestu do Austrálie je pre každého návštevníka potrebné vstupné austrálske vízum. Existuje veľa typov vstupných víz do Austrálie. Pre praktické účely uvádzam iba tie, ktoré sú aktuálne pre čitateľa. 

 1. Austrálske študentské vízum - ASV
  Keď je štúdium dobre naplánované a školy skombinované napr. jazykový kurz angličtiny a odborné štúdium na College alebo univerzite vízum sa vydáva na 1-5 rokov.  Austrálska študentke vízum dovoľuje v Austrálii pracovať počas školy 20 hodín týždenne a počas voľna a prázdnin neobmedzene.
 1. Turistické víza - TV
  Turistické vízum do Austrálie je jednoduché a dá sa získať online a cena je cca 40 €. Turistické vízum do Austrálie dovoľuje byť v Austrálii max. 3 mesiace. Môžete navštevovať napr. jazykový kurz ale nemôžete pracovať. Odporúča sa doma uzavrieť na celý pobyt min. poistenie na chorobu a úraz.
 1. Austrálske študentské vízum / Dependent vízum -  ASV / D
  ASV / D je typ študentského víza v Austrálii, ktoré môže dosať partner/partnerka, manžel/manželka, ktorý alebo ktorá odprevádza partnera/partnerku, manžela/manželku počas štúdia. Študuje len jeden. Keď jeden z dvojice študuje na univerzite, druhý partner môže v Austrálii pracovať neobmedzene

  Aké sú odmeny a mzdy v Austrálii.

  Ako už bolo vyššie uvedené min. mzda v Austrálii je cca 12 € / 1 hod. Študent môže pracovať 20 hod. týždenne jeho mzda za týždeň je cca 380 AUD (cca 240 €). Keď pracuje v sobotu, v nedeľu event. večer môže byť príplatok 50-100%. V čase prázdnin a voľna môže pracovať neobmedzene. Napríklad ročné štúdium na The Management School Sydney  trvá 38 týždňov škola ( 4 termy ) a voľno medzi jednotlivými termami je 4x4 týždne + 4 týždne po ukončení školy. Inými slovami študent chodí do školy 38 týždňov a môže pracovať 20 hodín týždenne a ďalších  4x4= 16 týždňov + 4 týždne, spolu 20 týždňov neobmedzene.

  Ubytovanie v Austrálii.

  Cena za izbu v apartmáne alebo v share house môže byť od 100€ do 300€ za týždenne. Avšak súčasťou servisu agentúry A-travel je aj zabezpečenie ubytovania tzv. Homestay. Je to ubytovanie vo vybraných rodinách s raňajkami a večerami a v sobotu a v nedeľu aj obed. Takéto ubytovanie veľmi Agentúra A-travel odporúča prijať aspoň na prvých 4 týždne a potom sa záujemca rozhodne tam ostať alebo bude mat iné svoje vlastné riešenie. Tento spôsob sa veľmi osvedčil, pretože rodina na začiatku môže študentovi poradiť v rôznych veciach. Homestay so stravou v meste PERTH je cca 250 AUD / 1 týždeň ( 165€ ) a v SYDNEY 300 AUD/ 1 týždeň ( 200€ ).

  Koľko stoji strava v Austrálii.
  Niektoré potraviny sú lacnejšie na SK a niektoré drahšie. Tiež záleží na tom ako a kedy sa naučíte nakupovať. Keď si chcete doma variť tak strava vás môže stáť cca 110 AUD 1 týždeň ( 50-80 €). Alebo, keď sa stravujete von tak jedno hlavné jedlo cca 9-12 AUD ( 7-12 €) . 
 1. Pracovné víza - PV
  Tieto víza sú dlhý a komplikovaný proces. Preto sú tu uvádzané len informatívne.
  a.) Skilled vízum. Odborné vzdelanie alebo istá zručnosť, ktorá je nutne preukázať pri žiadosti, musí byť na zozname povolaní, o ktoré ma Austrália záujem.
  b.) Sponzorship vízum.  V prípade, že odborné vzdelanie uchádzača je na zozname povolaní a máte firmu, ktorá mieni vás podporiť je to cesta pracovať v Austrálii dlhodobo.
 1. Work and Holiday Vizum - WHV
  Pre SK počet WHV 200, pre CR 500. Vek 18-30 rokov. Znalosť  angličtiny  IELTS min. 4,5. Zdravotná prehliadka, poistenie na celú dobu pobytu, víza cca 250 €. Práca  neobmedzene.

 

Povedali o nás

Od roku 1993 sme do Austrálie vyslali už vyše 1000 klientov. Pozrite si, čo o nás povedali:

© 2018 A-travel. Všetky práva vyhradené.